Marketingová agentúra BigWay logo

#SHORTIES: Aké verzie mobilných menu poznáte vy?

Kebab, hamburger či doner? V mobilných aplikáciách narazíte na rôzne typy menu, ktoré sa nelíšia len vzhľadom, ale aj názvom. Paradoxne pomenované podľa jedál ako z jedálneho menu, no žalúdky vám nenasýtia. S akými verziami sa stretnete, a kde zvyknú byť umiestnené?

Kebab

Menu kebab, známe aj ako zvislé menu s tromi bodkami, je ikona, ktorá sa používa na otvorenie ponuky s ďalšími možnosťami.

Pochádza z jazyka Material Design spoločnosti Google a je určené na otvorenie menšej inline ponuky.

Menu kebab

Meatballs

Meatballs menu je horizontálne menu s tromi bodkami, ktoré sa vďaka svojej vodorovnej polohe ľahšie opakujú. Z toho dôvodu sa toto menu v aplikáciách často používa pre elementy, ako sú tabuľky alebo iné horizontálne orientované prvky.

Menu meatballs

Bento

Menu, pomenované podľa jedla v krabičke nazývanej po japonsky bentóbako, najčastejšie nájdeme v pravom hornom rohu. Zvyčajne sa používa na otvorenie ponuky s rôznymi aplikáciami alebo funkciami v rámci toho istého produktu.

Menu bento

Hamburger

Ako už napovedá názov, toto menu vyzerá ako žemľa s mäsom vo vnútri. Ikona hamburgera sa obyčajne nachádza v hornom rohu mobilných aplikácií a užívateľov informuje, že okrem týchto troch riadkov je ešte čo preskúmať.

Menu hamburger

Alt burger

Odvodený od ikony hamburgera s dvomi horizontálnymi riadkami namiesto troch.

Alt burger nájdeme v mobilných aplikáciách umiestnený na rovnakom mieste ako známejšie „hamburger menu“.

Menu alt burger

Doner

Zatiaľ čo hamburgerové menu pozostáva z troch riadkov rovnakej dĺžky naskladaných na sebe, menu doner pozostáva z vertikálneho stohu troch riadkov rôznych dĺžok.

Menu doner

#SHORTIES predstavuje koncept krátkych článkov s radami, tipmi a cennými informáciami z oblastí marketingu, e-commerce a webdizajnu. Ak potrebujete s niečím poradiť, neváhajte nás kontaktovať. Marketingová agentúra BigWay je tu pre vás.

Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram