Marketingová agentúra BigWay logo

6 typov obsahu na sociálne siete, ktoré si vaši klienti zamilujú

Bez sociálnych sietí to v dnešnej dobe marketingu ide naozaj ťažko. Už viac ako 3 miliardy ľudí používa sociálne siete po celom svete. Ak chcete v tejto dobe predávať a budovať vlastnú značku, nevyhnete sa pravidelnej tvorbe obsahu pre tieto média. Každé z nich má svoje špecifiká, maximálny počet znakov či veľkosti obrázkov. My vám však dne prinášame 6 rýchlych tipov, vďaka ktorým si svojich zákazníkov na sociálnych sieťach určite získate.

Každý sa rád baví a každý sa rád rozosmeje. Hlavne nebuďte nudný. Aj Slovenská Polícia dokázala na svojich sociálnych sieťach preraziť a baviť ľudí. určite to dokážete aj vy. Inšpirujte sa niektorými z týchto druhov postov a šklbnite tak kútikom na tvári vášho zákazníka.

- Memes
- Vtipy
- Virálne videá
- Spomienky/Nostalgia
- Komiksy
- Doplňovačky

Buďťe inšpiratívny

Inšpirujte svoje publikum, zaujmite ich pozornosť a čas strávený pri tvorbe príspevkov sa vám vráti raz-dva. Využite pri svojej komunikácii aj niektoré z týchto tipov:

- Zaujímavé fakty
- Citáty
- Inšpiratívne obrázky
- Úspechy vás a vašich klientov
- Osobné inšpiratívne príbehy
Tvorba obsahu na sociálne siete
Rúška a dezinfekčné mydlá idú na dračku. Azda jediné firmy, ktorým táto situácia „prospela“ sú predajne a e-shopy so zdravotníckym materiálom, liekami či produktami na podporu imunity. Tieto značky hlásia nárast tržieb až v štvorciferných číslach (1000% a viac). Takmer vypredané sklady a katastrofálnu pripravenosť štátu využila vo svoj prospech aj firma Zornica. Ich pohotová reakcia a rýchla zmena výrobných kapacít na nedostatkový tovar im prinesie v týchto ekonomický ťažkých časoch tak žiadanú hotovosť. Postupne sa k nej pripájajú aj ďalšie firmy avšak vďaka svojej rýchlosti a správnej komunikácii získa tie lukratívnejšie zákazky práve Zornica.

Odovzdajte svoje vedomosti, skúsenosti a rady. Vzdelajte svoje publikum a spravte z nich svojich zákazníkov. Vďaka svojim vedomostiam si môžete vybudovať pozíciu autority a odborníka, čo vám určite pomôže pri presviedčaní zákazníka vo fáze DO. Všetky tieto fázy z Frameworku STDC nájdete podrobnejšie rozpísané v tomto článku. Pre svoje publikum však skúste vytvoriť niektoré z týchto postov:

- Tipy a Triky
- Prípadové štúdie
- Prieskumy z odvetvia
- Live video tréning/seminár
- Odpovede na FAQs
- Voľne dostupné zdroje
Podnecujte svojim obsahom na sociálnych sieťach interakcie so svojim publikom. Zapájajte ich do konverzácie, pýtajte sa ich na názory či nebojte sa požiadať aj o pomoc. Komunikácia by nemala byť iba jednosmerná. K tomu vám pomôžu aj takýto obsah:

- Doplňovačky
- Otázky na publikum
- Hlasovanie
- Požiadajte o rady/názory
- “Označte pod fotkou...”

Spájanie značky s publikom

Vytvárajte si s potenciálnymi zákazníkmi vzťahy, nepôsobte ako odmeraná značka, ktorá im iba niečo oznamuje cez sociálne siete. Ukážte svoju "tvár" a priblížte sa tak k svojmu publiku. Značku netvorí iba logo, ale ľudia, procesy, príbehy či rôzne vtipné situácie. Vyskúšajte aj:

- “Behind the scenes” videá
- Hodnotenia produktov
- Obsah z vášho denného života
- Predstavte svojich zamestnancov
Správa sociálnych sietí od marketingovej agentúry

Propagácia produktov a služieb nesmie chýbať

Pri tej všetkej zábave nezabudnite na hlavný dôvod prečo ste na sociálnych sieťach. Chcete propagovať vlastné produkty, služby, značky. Je veľa aktivít a taktík, ktoré vám v tom pomôžu. My sme pre vás vybrali niektoré z nich:

- Webináre
- Zľavy pre fanúšikov
- Produkty/Služby
- Hodnotenia klientov
- “Lead magnets” (newsletter,...)
Veríme, že vám tieto tipy pomôžu pri tvorbe úspešného obsahu na vašich sociálnych sieťach. Vybudujte si kvalitné a relevantné publikum, ktoré vás podrží aj v ťažkých časoch. Uvidíte, že investícia do budovania vzťahov so zákazníkmi sa vám určite oplatí. Ak so správou sociálnych sietí budete potrebovať pomôcť, určite nám napíšte a radi pomôžeme aj vašej značke.
VOLAJTE. PÍŠTE. STRETNIME SA.
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram