Marketingová agentúra BigWay logo

URL adresa webstránky

URL je skratka pre Universal Resources Locator. Ide o jednotnú adresu zdroja, ktorá popisuje umiestnenie dokumentu, obrázku, stránky alebo čohokoľvek iného pre návštevníkov a vyhľadávače. Je to jedinečná adresa vašej webstránky alebo E-shopu.

Ako si vybrať URL adresu?

Jednou z prvých otázok pri takmer každom online projekte je výber správnej domény. Pri výbere by ste mali myslieť na niekoľko vecí:

  • súvis s vašou značkou/projektom
  • v jednoduchosti je krása (ľahšia zapamätateľnosť a menej chýb pri zadávaní)
  • dostupnosť domény
  • koncovka domény

URL adresa je jedným zo základných faktorov, s ktorým prichádza do styku každý zákazník daného e-shopu. URL adresa sa využíva v bežnej online aj offline marketingovej komunikácii so zákazníkom a môže mať pozitívny alebo negatívny vplyv na celkový nákupný proces.

Správna štruktúra URL adresy webu?

Správne nastavenie štruktúry je dôležité aj podľa samotného Google. Od začiatku tvorby webu či E-shopu by ste mali mať jasne stanovenú štruktúru aby ste následne nestratili drahocenné pozícii pri ich úpravách.

Zmena štruktúry je často spojená so stratou návštevnosti a následná úprava vás môže výjsť pekne draho. Okrem nastavenia SSL certifikátu si treba nastaviť aj preferovanú verziu URL adresy. Na výber máte z dvoch možností: https://www.domena.sk alebo https://domena.sk.

Jednoduchosť a čitateľnosť URL adries

Pri tvorbe webu či budovaní E-shopu dbajte aby vaše adresy boli čo najlepšie čitateľné pre návštevníkov a aj pre vyhľadávače. Ako iste viete, dobré SEO sa nepíše pre vyhľadávače, ale pre ľudí. Ak to bude jasné pre nich, ocenia to aj algorytmy vyhľadávačov a stránky získajú lepšie pozície.

Nesprávna štruktúra:

www.bigway.sk/adhoc/post?ID=21082018moj_prvy_clanok?

Správna štruktúra URL adresy: www.bigway.sk/tvorba-webstranok

Pamätajte, že správne nastavenie štruktúry adries vašich webových projektov, má na výsledok veľký dopad a preto si ju ujasnite hneď na začiatku. Ak potrebujete pomôcť s vašim webom či E-shopom, ozvite sa nám a my Vám radi pomôžeme dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

SPÄŤ NA SLOVNÍK
VOLAJTE. PÍŠTE. STRETNIME SA.
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram