Marketingová agentúra BigWay logo

SEO

Chcete zvýšiť organickú návštevnosť vašej webovej stránky? Zoznámte sa so SEO (Search Engine Optimization) a spoznajte silu tohto procesu.

Čo je SEO?

SEO – Search Engine Optimization, v preklade optimalizácia pre vyhľadávače je súbor techník slúžiacich na zvyšovanie organickej návštevnosti webových stránok. Jeho cieľom je zlepšovanie viditeľnosti webu v internetových vyhľadávačoch. Výsledkom správnej optimalizácie je lepšie zobrazovanie stránok v neplatených výsledkoch vyhľadávania na určité kľúčové slová.

Optimalizácia má zvyčajne niekoľko fáz: analýza webu, analýza kľúčových slov, linkbuilding, zmeny metadát, copywriting a ďalšie menšie úkony.

Faktory ovplyvňujúce pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania

  • On-page SEOfaktory, ktoré viete ovplyvniť priamo na vašej stránke. Priaznivé výsledky dosiahnete tvorbou kvalitného obsahu, využívaním relevantných kľúčových slov, správnym vyplnením meta značiek, vhodnou štruktúrou stránok, prispôsobením webu pre mobilné zariadenia a ďalšími dôležitými parametrami.
  • Off-page SEOfaktory mimo vašej stránky. Zahŕňajú prevažne spätné odkazy na vaše webové stránky z iných webov (linkbuilding). Do úvahy je potrebné brať nielen množstvo odkazujúcich webov, ale aj ich kvalitu.

SEO pomáha zlepšovať pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania, ale netreba zabúdať, že ide o náročný a dlhodobý proces. Prvé výsledky sa môžu ukázať až o niekoľko týždňov či dokonca mesiacov.

Späť na slovník
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram