Marketingová agentúra BigWay logo

Instagram

Účelom sociálnej siete Instagram je zdieľanie vizuálneho obsahu na internete. Primárne je prispôsobený pre mobilné zariadenia, ale v súčasnej dobe je možné svoj účet spravovať aj cez počítač.

Čo je Instagram?

Instagram je sociálna sieť pre zdieľanie fotografií a videí. Pojem Instagram vznikol spojením anglických termínov InstantTelegram, čiže okamžitá pošta. Jeho zakladateľmi sú Kevin Systrom a Mike Krieger, ktorý ho spustili v roku 2010. O dva roky neskôr sociálnu sieť Instagram odkúpila spoločnosť Meta (v tom čase ešte pod názvom Facebook) za približne jednu miliardu dolárov.

Rovnako ako Facebook slúži na spájanie ľudí. Pridaním fotografie alebo videa na vlastný profil informujete svojich sledovateľov o momentoch z vášho života. Instagram však neslúži len na súkromné účely. Vysoký potenciál prináša aj v biznise. Je to jeden z ďalších kanálov, kde môžete zasiahnuť vašu cieľovú skupinu a získať nových potenciálnych zákazníkov.

Späť na slovník
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram