Marketingová agentúra BigWay logo

Indexácia webu

Ak chcete aby sa vaša webstránka zobrazovala vo výsledkoch vyhľadávania musí byť váš web indexovaný.

Čo je indexácia webstránky

Indexácia webstránky je proces kedy roboty prehliadajú webstránky, sťahujú súbory a indexujú ich. Webstránky sa spracovávajú a ukladajú do databázy vyhľadávačov.

Cieľom indexovania je aby užívatelia internetu našli obsah ktorý hľadajú ešte jednoduchšie a rýchlejšie. Na druhej strane je aj cieľom umožniť (vďaka SEO) vašu webstránku vo výsledkoch vyhľadávania, ideálne na čo najlepších pozíciách.

Ako blokovať indexáciu webstránky

Je niekoľko prípadov kedy nechcete aby sa vaša, najčastejšie je to počas tvorby webstránky. V takýchto prípadoch môžete dať príkaz robotom (crawlerom) aby vašu stránku neindexovali. Stačí na váš web pridať súbor s názvom robots.txt kde umiestníte tento kód:

User-agent: *
Disallow: /

Ak chcete zakázať prehľadávanie napr. iba robotom od Googlu, tak tento kód bude vyzerať takto:

User-agent: Googlebot
Disallow: /

Ako zistím či je moja webstránka indexovaná?

Ak sa chcete presvedčiť či je vaša webstránka indexovaná máte na to dva spôsoby. Ak máte svoj web prepojený s Google Search Console tak si toto info nájdete práve v tomto nástroji. Druhou možnosťou je vyhľadávač Google kde vložíte takýto dopyt "site:bigway.sk".

Pre lepšie indexovanie vašej webstránky sa odporúča vytvoriť Sitemapu webu. Túto Sitemapu následne vložíte do Google Search Console. Ak chcete aby sa vaša webstránka správne zobrazovala užívateľom internetu, určite indexáciu nepodceňujte.

Späť na slovník
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram