Marketingová agentúra BigWay logo

Čo je webstránka

Web, webpage či webstránka. Je vašim výkladom 21.storočia. Webstránka je vašim prezentačným priestorom v online prostredí. Čo to v skutočnosti je a čo ju tvorí sa dozviete nižšie.

Čo je to web www?

Web, alebo WWW (World Wide Web) je jedna obrovská prepojená sieť webstránok, vďaka ktorej máte takmer každú informáciu na dosah. Každá webstránka má vlastnú špecifickú URL adresu pomocou, ktorej ju na webe nájdete.

Ako fungujú webstránky?

Každá webstránka musí mať Doménu (URL adresu) a Hosting (server/úložisko, kde je obsah webu uložený). Doména a server musia byť vzájomne prepojené aby sa po zadaní adresy zobrazil správny obsah návštevníkovi.

Na prehliadanie webstránok a používajú webové prehliadače, ktoré dokážu čítať a vykresľovať kód, ktorý programátor navrhne. Webstránky sa najčastejšie navrhujú pomocou programovacích jazykov ako HTML, CSS, Javascript či PHP. Tie by pre každého nemuseli byť pochopiteľné a najmä ich kód by bol ťažko čitateľný. Preto sa Vám obsah webov zobrazí pohodlne v prehliadači a pochopiteľný takmer pre každého.

Prečo by ste mali mať vlastnú webstránku?

Dôvodov je už v dnešnej dobe nesmierne veľa, no my sme si pre Vás vybrali tie hlavné:

  • Prezentácia značky pred novými zákazníkmi
  • Možnosť komunikácie informácií po celom svete
  • Väčšina informácií sa už hľadá online a vaša firma by tam mala byť tiež
  • Oveľa lacnejšia varianta prezentácie ako kamenné predajne či masívne televízne, outdoorové, rádiové kampane
  • Budete pôsobiť dôveryhodnejšie pre zákazníkov a partnerov
  • Vaša konkurencia ju už pravdepodobne má

Ak to so svojim podnikaním či značkou myslíte naozaj vážne, online prostredie už nemôžete ignorovať. V našej marketingovej agentúre sa špecializujeme na návrhy a tvorbu webstránok pre všetky typy a veľkosti firiem. Pomôžeme Vám dostať sa pred konkurenciu vďaka kvalitnej webstránke.

Späť na slovník
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram