Marketingová agentúra BigWay logo

Čo je spätný odkaz

Spätné odkazy alebo backlinky sú veľmi dôležitou súčasťou kvalitného SEO. Ak chcete získať kvalitné pozície či viac návštevníkov, určite by ste ich nemali ignorovať.

Čo je spätný odkaz?

Sú to odkazy z iných webových stránok na tie vaše. Slúži na to, aby nasmeroval užívateľa na určitú stránku či lokalitu. Okrem tejto návštevnosti Vám pomôže získať aj lepšie pozície na vybrané kľúčové slová v SERP-e.

Ako môže vyzerať spätný odkaz?

  • Prelinkované kľúčové slovo (anchor text)
  • Sponzorovaný odkaz
  • Priama URL adresa
  • Banner

Ako získať spätné odkazy?

Existuje niekoľko spôsobov ako získať tieto backlinky. Niektoré sú správne, iné Vám môžu naopak uškodiť. Ak si chcete byť istý, že neohrozíte svoje pozície zlým linkbuildingom, zverte ho radšej profesionálom. Nižšie vám prinášame niekoľko tipov ako získať spätné odkazy.

Guest bloging - Píšte aj na iných blogoch, nie len na tom vašom.

Diskusné fóra - Zapájajte sa do diskusií či na webových fórach alebo na sociálnych sieťach. Okrem možnosti vyriešiť problém potenciálnym zákazníkom, získate aj odkaz na váš web a tým pádom aj nové návštevy.

Tvorte kvalitný obsah - Ak váš obsah bude kvalitný, určite sa nájde niekto, kto ho bude zdieľať a bude naň odkazovať. Kvalitný obsah je jednou z najlepších ciest. No môže byť časovo náročný.

Monitoring - Monitorujte zmienky o vašej značky, webe, produktoch. Ak túto zmienku neprelinkovali, je veľká šanca osloviť ich a zaslať link na vami požadovanú stránku.

Samozrejme existuje mnoho ďalších možností ako budovať portfólio spätných odkazov a zlepšiť si tak svoje SEO. Niektoré cesty budú prínosom pre jedného, iné pre druhého. Dávajte si však pozor na techniky, ktoré sú pre Vaše SEO negatívne. Ak potrebujete pomôcť so SEO pre váš web alebo E-shop, pokojne sa nám ozvite a radi Vám s vašim projektom pomôžeme.

Späť na slovník
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram