Marketingová agentúra BigWay logo

ALT text

Nie je žiadnou povinnosťou, ale je dobré ho vyplniť. Reč je o alternatívnom texte pri obrázkoch na webe.

Čo je ALT text?

Alternatívny text sa používa pre opis vzhľadu obrázkov umiestnených na internete. Pomocou ALT textu dokážu vyhľadávacie roboty lepšie identifikovať, čo sa na fotografiách nachádza. Okrem toho slúžia pre zrakovo postihnutých, ktorým čítačky obrazovky tento popis prečítajú. Alternatívny text sa zobrazí aj vtedy, keď sa obrázok nepodarí načítať. Namiesto neho sa zobrazí iba jeho popis.

Správne vyplnený ALT text by mal byť výstižný, ale nie príliš dlhý. Po 125 znakoch čítačky zvyčajne opis prerušia. Správnosť a vhodnosť alternatívneho textu si môžete skontrolovať prečítaním textu osobe, ktorá daný obrázok nevidela. Následne porovnajte jeho predstavu so skutočnou fotografiou.

PRÍKLAD: Ak spravujete e-shop s oblečením a v ženskej kategórii Mikiny ponúkate zelenú mikinu určitej značky, vhodný ALT text by obsahoval opis: Dámska tmavozelená mikina s kapucňou značky Nike.

<img src=“zelenamikina.png“ alt=“Dámska tmavozelená mikina s kapucňou značky Nike“> 

Späť na slovník
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram