Marketingová agentúra BigWay logo

Letná destinačná kampaň "Nadýchni sa"

Klient

Severovýchod Slovenska - Krajská organizácia cestovného ruchu pre Prešovský kraj

Zadanie

Cieľom bolo navrhnúť a realizovať letnú destinačnú kampaň cielenú na celé územie SR. Po dvoch rokoch obmedzení pomôcť znova vzbudiť povedomie o jednotlivých lokalitách v Prešovskom kraji, zvýšiť návštevnosť webu a využiť efektívne moderné komunikačné kanály.

Letná destinačná kampaň pre organizáciu cestovného ruchu

Čo hovorí spokojný klient?

Zo všetkých pozitívnych preferencií je to hlavne kreativita, ktorá odlišuje túto marketingovú agentúru od ostatných. BigWay ponúka široké spektrum reklamných služieb na profesionálnej úrovni, či už ide o grafické práce, správu sociálnych sietí, tvorbu marketingových kampaní a webov alebo o copywriting, natáčanie videí a pod. Oceňujem tiež dodržanie termínov a expresnosť komunikácie.

František Baláž - Médiá, PR a marketing

Návrh a realizácia kampane

Insight

Posledné dva roky boli v znamení pandémie. A cestovný ruch o tom vie svoje…

Trpelo gastro. Trpeli hoteliéri. Poskytovatelia služieb. Pre opatrenia sme mnoho vecí vôbec nemohli robiť. A mnoho vecí sme zas mohli robiť len veľmi čudne.

Rok 2022 je rokom, keď veci znova pomaly ožijú.

Preto sme pozvali návštevníkov objaviť krásy Prešovského kraja dvoma jednoduchými, no tak veľmi aktuálnymi slovami: NADÝCHNI SA!

Stratégia

Potenciálnym návštevníkom sme ponúkli pozitívnu emóciu spojenú s destináciou Prešovského kraja. Naším cieľom bolo propagovať aj aktivity a miesta, ktoré nie sú notoricky známe a poskytnúť tak cestovateľom novú perspektívu. Skrátka, možnosť nadýchnuť sa novej inšpirácie.

Z médií sme ťažiskovo využili online priestor, t.j. sociálne siete a reklamné siete, ktoré nám umožnili adresovať naše posolstvá vhodnému publiku a stanoveným cieľovým skupinám. Kľúčové kampaňové vizuály boli distribuované cez ľudí a ich emócie, ktoré priamo súvisia s čiastkovými témami kampane.

Kreatíva

Celá kampaň odštartovala úvodným HERO videom, ktoré sme distribuovali skrz jednotlivé kanály s cieľom maximalizácie zásahu cieľových skupín. Neskôr sme tento formát zrecyklovali do bumprov pre vybrané subsegmenty publika.

Okrem video formátov sme pripravili a distribuovali aj statické bannery skrz vybraný komunikačný mix. Jednotlivé vizuály sme kvôli maximalizácii CTR pripravili personalizovane vzhľadom na stanovené subsegmenty publika a vo formátoch, ktoré zo skúsenosti majú najväčší impakt.

Po úvodnej fáze, ktorá bola nastavená najmä na budovanie povedomia kampane a vybraných pamiatok, sme nasadili kreatívy pripravené pre jednotlivé subsegmenty a sústredili sme sa na čo najkvalitnejšiu návštevnosť. Primárne sme optimalizovali kampane na získavanie nových návštevníkov webu, kvalitnú CTR či relevantnú aktivitu na stránke. Postupnou optimalizáciou sme sa v každej fáze dostávali na kvalitnejšie výsledky, čo nám pomohlo okrem relevantného publika získať aj väčší počet návštev pri rovnakom celkovom rozpočte.

Okrem platených kanálov a formátov sme využili aj formáty, vďaka ktorým sme potenciálnym návštevníkom priblížili jednotlivé pamiatky a miesta záujmov. Aj pre túto fázu sme pripravili samostatné vizuály, ktoré boli v identite celej kampane a následne ich distribuovali skrz kanály klienta.

Výsledky našej práce

Celá kampaň prebiehala necelé 3 mesiace a nám sa spolu s klientom podarilo dosiahnuť tieto pekné výsledky.

Čo si o výsledku myslí klient?

Zo všetkých pozitívnych preferencií je to hlavne kreativita, ktorá odlišuje túto marketingovú agentúru od ostatných. BigWay ponúka široké spektrum reklamných služieb na profesionálnej úrovni, či už ide o grafické práce, správu sociálnych sietí, tvorbu marketingových kampaní a webov alebo o copywriting, natáčanie videí a pod. Oceňujem tiež dodržanie termínov a expresnosť komunikácie.
František Baláž
Severovýchod Slovenska

Radi pomôžeme aj vašej značke

Napíšte nám viac o svojej firme či projekte a pustíme sa do práce.
Marketingová agentúra s výsledkami BigWay

Marketingová agentúra s výsledkami

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta marketingu, reklamy a technológií.
odber noviniek marketingZadaním svojej emailovej adresy súhlasíte so spracovaním osobných údajov
envelopephone-handsetcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram